portakal

Gönderen Konu: Facebook'a giremiyorum !  (Okunma sayısı 140102 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Kadir Kızıler

• Çırak
  • Toplam: 32
  • Kadir Kızıler.
Facebook'a giremiyorum !
« : 28 Mart 2009, 19:35:32 »
arkadaşlar facebook'a girerken böyle bir hata geliyor ne yapmam lazım ?
You are not allowed to view links. Register or Login
Akıllı olmak da birşey değil, mühim olan o aklı yerinde kullanmaktır (Descartes)

Bilişim Forum

Facebook'a giremiyorum !
« : 28 Mart 2009, 19:35:32 »

Çevrimdışı Bölükbaşı

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 160
Ynt: Facebook'a giremiyorum !
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2009, 19:51:18 »
Adres satırında yanlışlık var gibi?

Çevrimdışı M.Kadir Kızıler

• Çırak
  • Kadir Kızıler.
« Yanıtla #2 : 28 Mart 2009, 20:05:59 »
Bu sürekli olan birşey değil mesela şu an girebiliyorum ama çıktığımda tekrardan giriyorum yine bu !
Akıllı olmak da birşey değil, mühim olan o aklı yerinde kullanmaktır (Descartes)

karakabus_

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 28 Mart 2009, 21:24:35 »
evet bende de HTTP 400 geçersiz istek hatası veriyor.. galiba türkçe facebook sayfasında bir sorun var..

hatalı link;

buradan girebiliyorum.

Çevrimdışı Bölükbaşı

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 160
« Yanıtla #4 : 29 Mart 2009, 08:19:02 »
Bu duruma bir sebepte ,sanırım aşağıdaki linkte.

Çevrimdışı rooney1996

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
« Yanıtla #5 : 30 Temmuz 2009, 11:44:05 »
arkadaşlar bende facebook a giriyorum sayfa kendiliğinden kapanıyor lütfeb bi yardım edebilirmisiniz

Çevrimdışı Faik Özkara

• "Hedef Bilgi Toplumu" - TRT Bilişim Rüzgarı
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 208
  • Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknikeri
    • http://flavors.me/FaikOzkara
« Yanıtla #6 : 04 Ağustos 2009, 12:14:00 »
arkadaşlar bende facebook a giriyorum sayfa kendiliğinden kapanıyor lütfeb bi yardım edebilirmisiniz

Facebook'tan gelen bir virüsün sizin Facebook'a giriş yaptığınızda bu virüsün sayfayı kapatacağını düşünüyorum.

İkinci neden sizin yaşınızın küçük olduğu ve ailenizin filtre programı kullanarak siteye giriş yapmanızı engellediğini bu nedenle sayfanın kapandığını düşünüyorum.Çünkü bu tür programlar mevcut.

Çevrimdışı coco

• Çömez
  • **
  • Toplam: 1
Arkadaşlar geçenlerde Facebook'a gireyim dedim.Bana ''hesabınız kapatılmıştır'' uyarısı veriyor.Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?Yardımcı olursanız sevinirim.
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2009, 12:39:22 Gönderen: Faik Özkara »
Akıl en iyi savunma silahıdır
  Mermisi sözcüklerdir!

Çevrimdışı Faik Özkara

• Genel Yönetici
  • Usta
Merhaba.Facebook hesabınızın kapatılma sebeplerini size sıralasam bitmez.Ama aşağıda verilenleri dikkatle okursanız ve tekrarlamazsanız Facebook hesabınız kapanmayabilir.Yani sizin göndereceğiniz e-mail'e karşılık hesabınız açılabilir.Facebook yetkilileri gerekli gördüğü taktirde 1 ay ya da bir kaç gün sonra hesabınızı 2.ve son kez olarak geri verebilirler.Bundan sonraki yani hesabınızın 2.verilişten itibaren eğer siz birkez daha kuralları bozarsanız o zaman Facebook hesabınızı bir daha geri vermemek sureti ile kapatırlar.Aşağıdaki verilen bilgileri dikkatlice okumanızı ve bu hataya düşmemenizi öneririm.

Kapatılan Facebook hesabınızı tekrardan aktif hale getirmek,diğer bir deyişlen hesabınızı geri almak için disabled@facebook.com adresine e-mail atmanız gerekmektedir.Bu e-mail'in içeriğine aşağıdaki İngilizce metni yazmanız gerekmektedir.Ama unutmayın.Facebook'a üye olduğunuz ve bu hesaplan giriş yaptığınız için kapanan mail adresinden e-mail atmanız gerekmektedir.

Hello Madam / Sir,

I made a big mistake. i wanted to my friends say something about me and i forgot to change the message. so you deleted my account.

i am very very sorry because of it. Can you active my account again please?

That is the warning “Your account has been disabled by an administrator. If you have any questions or concerns, you can visit our FAQ page here.”

What can i do to be activated my account again?

Regards…

Bu arada yukarıdaki İngilizce metni yazmayabilirsiniz ve sizin ya da çevrenizdeki kişilerin İngilizce bilgisi varsa sorununuzu anlatan bir kaç cümleyi doğru bir şekilde iletebilir böylece daha kısa sürede hesabınızı alma şansınız olabilir.Genelde yukarıdaki İngilizce metni gönderiyoruz ve hesabımızı açıp açmamak için tekrardan gözden geçiriyorlar.Bu ya birkaç gün,ya bir kaç hafta ya da birkaç ay sürüyor ve bize haber vermeden hesabımızı tekrardan aktif hale getiriyorlar.  :) Ya da e-mail'e karşılık hemen bize cevap gönderiyorlar ve hesabımızın kapatıldığını ve birdaha geri verilmeyeceğini söylüyorlar. :'(

Sıra geldi Facebook hesabınızın kapatılma nedenlerine.Burada ALINTI olarak sizlere bilgileri paylaşacağım.

1.Sahte İsim Kullanmıyorsanız:Facebook’a üye olurken Rumuz,Nickname ve gerçek isminiz dışında bir isim kullanıyorsanız bu hesabınızın kapatma nedeni olacaktır.

2.Çok fazla Gruba üyeyseniz:Gruplar için üst limit bir kullanıcı için 200 gruptur.200’den fazla gruba üye olursanız,bu da hesabınızın kapanma nedeni olacaktır.

3.Bir Gruba ya da Duvar’a “Wall” çok fazla mesaj yazma:

4.Çok fazla Gruba yada çok fazla kişinin Duvar’ına “Wall” mesaj yazma:

5.Çok fazla insanla arkadaş oldunuz:Kısa bir süre önce bu hesap kapatma nedeniydi.Fakat şu anda yanlış bilmiyorsam 5000 üyeye kadar izin var.Tabi sınırı zorlamayın.

6.Okul yada Organizasyonda üye olduğunuz şüpheli:Bu aslında biz Türkler için pek bir sorun değil.Çünkü Türk okulları ve Organizasyonlarından çok azı var.Burada anlatmak istenen mesela Harvard’dan mezun değilsiniz,ama Harvard’da okudum diyorsanız. Hesabınızı silebiliyorlar.

7.Çok fazla insanı Dürtüyorsunuz “Poke Yapmak”:Bir de böyle bir şey var.Çok fazla kişiye poke yaparsanız,hesabınızı kapatabiliyorlarmış.Çoğu kişiyi de bu yüzden atıyorlarmış diye duydum.Tam olarak sınır nedir bilmiyorum ama böyle bir şey varmış.Bunun için gerçekten sevdiğiniz insanları dürtün gibisinden bir şey söylemişler.Sonuçta Facebook bana göre bir araç olmalı, amaç değil.

8.Facebook’a yaptığınız Programcık’ın “App” reklamlarını Duvar’lara “Wall” yazmak:Spam ve Kendi reklamını yapmak arasında çok ince bir çizgi var.Duvar’lara kendi yaptığınız programcığın reklamını yazarsanız,Facebook bunu Spam olarak nitelendiriyor ve hesabınızı kapatıyor.

9.Mesajlarınızda aynı yazıyı yazmak:Bazıları aynı “hoş geldin” mesajını birden çok kişiye gönderiyorlarmış.Facebook kopyala yapıştır olayını engellemek için böyle bir yol bulmuş.Yani kopyala yapıştır yaparak attığınız mesajlar yüzünden hesabınız kapanabilir.

10.Bir Kedi,Köpek veya benzer canlılar için üyelik:Hayvanları facebook’a kayıt ettiremiyoruz.Facebook üyeliği olması için İnsan olması gerekiyor.

11.18 yaşından küçükseniz:Eğer 18 yaşından küçükse aslında daha ilk başta üye olamıyorsunuz ama bir yolunu bulup yılınızı yükseltip üye olduğunuzu varsaysak,Facebook sizin 18 yaşından küçük olduğunuzu anladığı takdirde sizin üyeliğinizi siliyor.

12.Saldırgan tavırda Profil içeriğiniz var, saldırganca mesajlar yazıyorsunuz:Eğer birisi sizi report etmişse bu tip mesajları ona attığınız yüzünden üyeliğinizi siliyorlar.Tehdit içeren mesajlar atarsanız sonuç olarak yine hesabınız kapanıyor.

13.Facebooktan bilgi çalmak:Bu olaya sıfır toleransları var.Facebook’tan bir veri yada benzeri birşeyle bilgi çalmaya kalktığınızda doğrudan hesabınız siliniyor.Bu şekilde bir saldırıda TCP/IP’nizden sizi bile bulmaya çalışabiliyorlar.

Bende birkaç bilgi paylaşayım sizlere.Kesinlikle ama kesinlikle kopyala/yapıştır yapmayınız.Bunun önüne geçiyor Facebook yetkilileri.Ben bir yılbaşı akşamında 200 kişiye kendi yapmış olduğum çam ağacını kopyala yapıştır yapmıştım.Herkeze süpriz olsun diye ama Facebook yetkilileride aynı günde bana süpriz yaptılar ve hesabım kapandı.  ;D Bir daha geri alamamıştım 2.kapanışta.Diğer bir madde ise çete savaşlarına katılmayınız.Nedeni belli olmaksızın kapatıveriyorlar.Başka bir maddeye bakıcak olursak tanımadığınız kişileri eklemeyin.Sosyalleşme edabında ekleyenler oluyor ve buda rahatsız duruma düşen kişilerin Facebook yetkililerine mesaj atıp bu durumdan rahatsız olduğunu içeren bilgileri gönderip hesabımızın kapatılmasına neden oluyorlar.Ayrıca çok sık özel mesajdan mesajlaşmayı.Direk kapatıyorlar.Son olarak bazı kişilerin hiçbir neden olmaksınız sadece eğlence olsun diye bizleri şikayet edip Facebook yetkililerininde onay verip hesabımızın kapatılmasına neden olan bir kaç nedenden birisidir.Ayrıca Facebook'ta reklamlara tıklamayın.Hesabınız bir virüs yüzünden kapanabilir.Diğer bir deyişle hesabınızı bu virüsle çalabilirler ve kapatabilirler.

Bu arada konu başlığını değiştirdim.Sosyal web sitesi olan Facebook'ta yaşanan bu gibi sorunları bu konu başlığı altında belirtmemiz,açılan diğer konu kalabalığının hem önüne geçmiş hemde daha hızlı biçimde sorulara yanıt bulmuş oluruz.Ayrıca eklemek istedikleriniz varsa benim anlattıklarım dışında ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. ;)

Çevrimdışı Selçuk A.

• Çaylak
  • Bir ömür yetmez ki...
Kapatma sürekli mi yoksa geçici bir süre için mi? Veya hesabı kapatılıp da sonradan açılan var mı merak ediyorum doğrusu.
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2009, 17:37:04 Gönderen: palselcuk »
Türk demek Türkçe demektir...

Çevrimdışı Faik Özkara

• Genel Yönetici
  • Usta
Hem sürekli hemde geçici bir süre dediğin gibi.Ayrıntılı bir şekilde açıklayacak olursak Facebook'ta eğer bir kez yöneticiler tarafından hesabınız kapatıldıysa bu hesabınızı mail atarak almak kolay.Hesabınızı ya bir kaç günde,ya bir kaç haftada,veyahut 1 ya da 2 ay sonra veriyorlar.Eğer hesabınızı size geri verdikten sonra kuralların dışına tekrardan çıkarsanız bir daha hesabınızı geri vermemek üzere kapatıyorlar.Bu nedenle siz farklı bir mail adresi ile yeni bir hesap almak zorunda kalıyorsunuz.

Son cümlem üzerinde durmak istiyorum.Hesabınız kapatılırsa ve birdaha geri alamazsanız bu nedenle siz ikinci bir hesap almak istiyorsanız farklı E-Posta Adresi ile hesap almanız gerekmektedir.Nedenine gelince.Önceki e-posta adresinizle hesap oluşturduğunuz için aynı e-posta adresi ile kayıt yaptırmanıza izin vermiyorlar.Yani 2 ya da daha fazla hesap için aynı e-posta adresini kullanamazsınız.

Kısacası 1 E-Posta adresi=1 Yeni hesap. ;)

Ayrıca demişsin hesabı kapatılıpta sonradan açılan var mı? diye.Evet var.Benim hesabım kapatılmıştı ve 1.yanıtımdaki bilgiler doğrultusunda mail çektim ve hesabımı geri vermişlerdi. :)
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2010, 18:10:29 Gönderen: ッ 'Faik-im Özkara' ヅ »

Çevrimdışı maranda

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #11 : 21 Şubat 2010, 16:24:16 »
adresmi ve şifremi doğru girdiğim halde face açılmıyor,hata da vermiyor,arkadaşlarım profilime bakamıyor,hata veriyor onlara,''profile şu anda ulaşılamıyor'' diyor. fakat ben telefondan girebiliyrm face ye,nolduğunu anlamadım,yardım lütfen,arkadaşımın pc sinden de giremiyrm benm face ye :(((((

Çevrimdışı Faik Özkara

• Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #12 : 01 Mart 2010, 12:49:17 »
Facebook'ta bu tür sorunlar yaşanabiliyor.Bu yüzden You are not allowed to view links. Register or Login linkine tıklayarak bir müddet buradan Facebook'a girmenizi öneririm.

Çevrimdışı chokoprenses

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #13 : 24 Nisan 2010, 23:18:28 »
arkadaşlar ben girdim dns ayarlarımı otomatik yaptım ve facedeyim.ag baglantılarım>özellikler>yerel ag bag>özellikler>internet iletişim kuralları>otomatik ip al>dns sunucu otomatik al       bu kadar kolayı gelsin

Çevrimdışı Faik Özkara

• Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #14 : 25 Nisan 2010, 15:11:02 »
Arkadaşlar ayrıca yeri gelmişken şunu söylemek istiyorum.Bu konuya ait son mesajımda belirttiğim You are not allowed to view links. Register or Login sitesi tamamen kapanmıştır.Bilginize sunarım.Bu yüzden Facebook Lite'ye neden giremiyorum gibi sorular aklınızda oluşmaması açısından bu bilgiyi verdim.Kapanış nedeni ise bu siteye ilginin az olması.

Çevrimdışı VaROL

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #15 : 21 Ağustos 2010, 23:34:20 »
bende facebook a giremiyorum sayfa açılır açılmaz kapanıyorr
opera mozilla gibi tarayıcılardada denedimm sonuçç aynı..bazı sitelere girincede kapanıyorr
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2010, 09:16:43 Gönderen: ッ 'Faik-im Özkara' ヅ »

Çevrimdışı Faik Özkara

• Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #16 : 31 Ağustos 2010, 10:00:48 »
bende facebook a giremiyorum sayfa açılır açılmaz kapanıyorr
opera mozilla gibi tarayıcılardada denedimm sonuçç aynı..bazı sitelere girincede kapanıyorr

Sanırım bilgisayarınıza program yüklenmiş ve o program istenmeyen siteleri yasaklıyor.Yani filtreleme programı yüklenmiş.

Çevrimdışı alirıza

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #17 : 02 Kasım 2011, 21:15:07 »
sorunun nedir?

Bilişim Forum

« Yanıtla #17 : 02 Kasım 2011, 21:15:07 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Vapur Saatleri